Pivot Firebird Pro XT/XTR 2023

Kód: 21860/XL 21860/SM 21860/MD 21860/LG 21860/XL2 21860/SM2 21860/MD2 21860/LG2 21860/XL3 21860/SM3 21860/MD3 21860/LG3 Zvolte variantu
Tip KoloNaOperák Také na splátky
Značka: Pivot
215 900 Kč
Velikost
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Pivot Firebird 29 se stal synonymem závodního endura u Pivotu. Je to nejostřejší enduro kolo v nabídce a podle toho reaguje na požadavky, které přicházejí z prostředí továrního týmu a závodů EWS.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pivot Firebird 29 se stal synonymem závodního endura u Pivotu. Je to nejostřejší enduro kolo v nabídce a podle toho reaguje na požadavky, které přicházejí z prostředí továrního týmu a závodů EWS.

 Firebird měl a dále má jediný cíl - rychlost. Být nejrychlejší enduro bike pro týmové jezdce a pro všechny, co na Firebirdu závodí. A nejen v enduru, ale aby bylo také nejrychlejším parkovým kolem. Zjednodušeně napsáno, vznikal s vizí být nejrychlejší v Moabu i v Morzine. Firebird je vaše vstupenka do světa rychlosti.

 Rám vyrobený hollow-core technologií z nejkvalitnějšího karbonu. Moderní geometrie reaguje na požadavky dnešního závodního nasazení v EWS - stabilní i obratná a je laděná pro každou velikost zvlášť, ať už měříte 152cm nebo 205cm. Velikost "S" není pouhou zcvrklou variantou "XL". Každá velikost má svou délku zadní stavby od 43,1cm velikost u S po 44,5cm na velikosti XL v "Low" pozici Flip Chipu. Každá z velikostí je také přesně dimenzovaná i stran materiálu. Pevnost, tuhost, pružnost rámu velikosti S není stejná jako u rámu XL, kde je logický předpoklad jiného dynamického namáhání. Do všech velikostí se vejde bidon.

 Zmiňovaný Flip Chip je jednoduchý otočný díl v horním čepu zavěšení, který umožňuje efektivně a rychle upravit geometrii pro preferovaný jízdní styl nebo trať. Otočením Flip chipu z "High" na "Low" se sníží výška středu z 355,8mm na 350mm a sedlová trubka se napřímí o 0,6°.

 165mm DW-link Firebidra vychází ze sjezových kol, je připraven pro pružinové i vzduchové tlumiče a perfektně spolupracuje se 170mm předního zdvihu. 

DW-link je úžasně citlivý na všechny podněty přicházející od terénu, ale zároveň velmi netečný k tahu řetězu, proto je tak efektivní při silovém šlapání, kdy se nepropadá do tlumiče. Polopaticky a zjednodušeně napsáno - do tlumiče jde to, co přichází odspodu od kol, nikoliv to co přichází od shora od vašeho těla. Přes veškerou sjezdovou kapacitu skvěle naladěného 165mm DW-linku, má Firebird stále na mysli i potřebu dostat se na vrchol kopce a stoupá mnohdy lépe, než jiná kola s řádově nižšími zdvihy. Pro správné vyvážení Firebirda byl tlumič umístěn vertikálně, čímž vznikl kompaktnější design i prostor pro bidon. 

 Firebird je kompatibilní s 29" , 27,5" i MX (mullet) osazením kol. Rámem projdou 29"x2,6" nebo 27,5"x2,8". Podílí se na tom i rozměr zadní osy standardu Super Boost Plus. Ten umožňuje zkloubit jinak velmi těžko zkloubitelné: 29” kolo, 165mm zdvihu, správnou délku zadní stavby, tuhost,  správnou řetězovou linku, místo pro jezdcovi paty při šlapání a to vše designově čistě . Obšírněji si o zmiňovaném standardu můžete přečíst v našem žurnálu zde.

 Kompletní stavby jsou namixované natolik rozmanitě, že si vybere každý, ať už preferuje vybavení Shimano nebo Sram. Rám je možné osadit Fox senzorikou Live Valve, která je ve Foxu laděná přesně pro Firebirda. Bezhlučné vnitřní vedení bowdenů a kabeláže včetně elegantních portů je u Pivotu již standardem. Stejně tak možnost uchycení nářadí Topeak, který se jmenuje Pivot Dock Tool System. Celkové provedení je pedantsky precizní, dotažené do nejjemnějších detailů, na čemž si Pivot vždy dával velmi záležet.

 materiál: Newmen Carbon Advanced- 29"

zdvih: 165mm zadní / 170mm přední (vzadu DW-link)

tlumič: vzduchový / pružinový

možnost Live Valve: Ano

hlavové složení: tapered

zadní osa: Super Boost Plus 157mm

kliky: kompatibilní se standardem Super Boost Plus 157mm

sedlovka: 31,6mm, vnitřní vedení

bowdeny: vnitřní vedení

 vodítko řetězu: uchycení ISCG05

barva : stříbrná, oranžová nebo temně zelená khaki metalíza

 GEOMETRIE:

 

 

SPECIFIKACE OSAZENÍ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Horská kola MTB 29"
Rám: Firebird Carbon hollow-core technology
Tlumič: Fox Factory Float X2
Vidlice: Fox Factory 38 29", 44mm offset, GRIP2 - 170mm
Hlavové složení: Pivot Precision Sealed Cartridge
Měnič: Shimano XTR M9100 SGS 12-Speed
Kazeta: Shimano XT M8100 10-51t
Řazení: Shimano XT M8100 ISPEC EV 12-Speed
Brzdy: Shimano XT M8120 4-piston
Kliky: Race Face Æffect R 32t
Řídítka: One Up Low Rise Carbon - 800mm
Gripy: Phoenix Factory Lock-On
Představec: Phoenix Team Enduro/Trail
Sedlovka: Fox Transfer Factory Series 150mm (SM), 175mm (MD-LG), 200mm (XL)
Sedlo: Phoenix WTB Volt Pro (Medium Width)
Kola: DT Swiss XM1700 w/ DT Swiss 350 hub & 36t Star Ratchet 30mm - 29" 15x110 F/12x157 R
Pláště: Maxxis Assegai 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA Maxxis Assegai 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Řetěz: Shimano CN-M8100 12-Speed

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Pivot Cycles sídlí v Arizonském Temp a vyrábí špičková horská kola. Od začátku cílem vyrábět kola s nejlepšími vlastnostmi. Kola, která dovolí jezdcům na trailu to co tam nikdy před tím nemohli nebo nedokázali. Aby neustále posouvali možnosti v designu i technologiích. Každý nový model přínáší nejlepší možná vylepšení dostupná v ten daný moment.

Už v prvních deseti letech byl Pivot na XCO a DH podiích ve světovém poháru, reprezentoval USA na OH v Riu, stal světovým i národním šampiónem ve všech kategoriích, ale především – budoval loajalitu jezdců po celém světě.

Pivot vždy vyvíjel technologicky nejvyspělejší kola. Tam, kde mnozí narazili na technologické limity, tam je Pivot překonává.

O technolologických postupech a řešeních Pivotu bychom mohli psát velmi dlouho. O jejich Super Boost respektive Super Boost Plus standardech, výrazné a výrobně náročné profilaci zadních staveb pro získání kýžených vlastností hlubokých 29” kol. Jejich smyslu pro detail promítnutého například do detailu, že na elitní XCO odpružený rám dostanete obě plnohodnotné flašky (vně rámu) od velikosti XS. Dalším z mnoha detailů je používání rozdílných trubek pro rozdílné velikosti identických modelů, aby doclílili stejného chování kol napříč různými velikostmi.

Pivot je technologický šperk.

×

Splátková kalkulačka ESSOX